Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Beylikdüzü Masöz İlknur

  • Listelenen: 19 Haziran 2017 14:50
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Avrupa yakasından selam ben İlknur.

Hizmet yerim: Beylikdüzü

Size Özel Bir Masözüm

Genç yaşlı herkesin başına gelebilen boyun tutulması, başın hareketini engelleyen ve ağrılara yol açan bir durumdur. Böyle durumlarda Beylikdüzü masöz ilknur ağrıları hafifleterek bir nebze de olsa rahatlamayı sağlayabilir.

Boyun Tutulma Nedenleri

*Yanlış yastık seçimi,

*Uzun süre aynı pozisyonda oturmak,

*Rüzgara maruz kalmak, halk arasındaki adı yel girmesi,

*Ani ya da ters hareket yapmak,

*Stres, gibi bir çok nedenden dolayı boyun tutulmaları meydana gelebilmektedir. Ancak bu basit nedenlerden diye önemsemediğimiz boyun ağrıları başka bir hastalığın sinyalini de veriyor olabilir. Örneğin, diş iltihapları, bademcik iltihabı gibi özellikle boyun bölgesine yakın yerlerde oluşan problemler boyun tutulmasına yol açabilir.

Tüm bunların yanı sıra, boyun düzleşmesi, boyun fıtıkları da sık sık boyun tutulmalarına yol açmaktadır. Bu nedenle boyun ağrıları, Beylikdüzü masözleri ile rahatlıyorsa bile gözlem altında tutulmalıdır.

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir ?

-Öncelikle tutulan bölgenin mutlaka sıcak tutulması gerekir. Bu bölgeye sıcak kompres yapmak oldukça etkilidir.

-Yavaş hareketlerle, boynu fazla zorlamayacak şekilde sağa sola yavaşça kafanızı çevirin. Bu hareketi sık sık tekrarlamak kasılı kalmış olan kasları biraz yumuşatmakta faydalı olacaktır.

-Havluyu ince uzun rulo haline getirerek ensenize yerleştirin, iki ucundan elleriniz ile tutarak kaymasını engelleyin. Daha sonra başınızı geriye doğru eğebildiğiniz kadar eğin ve bu esnada ellerinizle tuttuğunuz havlunun uçlarından yukarı doğru çekerek başınızı destekleyin. Bu pozisyonda kalabildiğiniz kadar kalın ve yorulduktan sonra kısa molalarla en az 10 kez hareketi tekrarlayın.

-Düz ve sert bir zemine uzanın. İkiye katlayıp daha sonra rulo haline getirdiğiniz havluyu, boynunuzda ağrının yoğun olduğu taraftaki omuz altınıza yerleştirin. Yaklaşık 5 dakika boyunca bu pozisyonda kalmak, kaslarınızın gevşemesinde oldukça etkili olacaktır.

-Bu yöntemde bir yakınınızdan yardım almanız ve masaj yağı, kas gevşetici krem gibi ürünler kullanmanız önerilir. Düz bir zemine yüz üstü uzanın. Boynun ağrıyan kısmında parmaklarınızı gezdirin, kas spazmının oluştuğu bölgeye dokunduğunuzda bunu hem vücudunuzda hem de elinizde hissedeceksiniz. Doğru nokta tespit edildikten sonra, bu noktaya hafif baskı ile dairesel hareketler uygulayın. Çok uzun süre aynı bölgeye baskı uygulamak, bölgede kızarıklıklara neden olabilir. Bu yüzden uzun süre uygulanmaması tavsiye edilir.

Tüm bu yöntemlerle uyguladığınız  sonuç alamıyorsanız mutlaka bir uzman masöz bayana giderek masaj hizmeti almanız gerekir.

3649 total views, 4 today

  

Listing ID: 3195947b7c9a4552

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.